Zehra Altın Koç

Uzman ve deneyimli kadrosu ile çalışan araştırmaları hizmetleri sunar

Zehra Altın Koç, 1979 yılında Biga/Çanakkale’de doğdu. Ortaöğrenimini Çanakkale Anadolu Lisesi’nde, liseyi Çanakkale Fen Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü üçüncülükle bitirdi.

Kalite Dünyası adlı danışmanlık firmasında, kalite yönetim sistemleri ile tanıştı ve farklı sektörlerden firmaların ISO 9001 projelerinde yer aldı.

2004-2008 yılları arasında, su ve atıksu arıtma sektörünün önde gelen firmalarından olan, Aquamatch Türkiye firmasının genel merkezinde Kalite Yöneticisi olarak görev yaptı. Ürün kalitesi ve yönetim sistemine ilişkin çalışmalara ilave olarak insan kaynaklarının etkin yönetimine ilişkin çalışmalar yaptı. Kısa bir dönem satış sonrası hizmetler biriminin idari yönetimini üstlendi. Yönetim sisteminin bayilerde de uygulamaya geçirilmesini sağladı. Bayi denetim ve kurumsal iletişim ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Zehra ALTIN KOÇ, Mayıs 2008’den bu yana ADİSA’da görev yapıyor. Yoğunlukla Çalışan Araştırmaları projelerinde hizmet veriyor.

Çalışan memnuniyeti araştırma sonuçlarının yorumlanıp öneriler geliştirilmesi, odak gruplar oluşturularak Kök Nedenleri Belirleme ve Öneri Geliştirme Çalıştayları / Grup Görüşmeleri / Birebir Görüşmeler yapılması, çalışan memnuniyetini geliştirme projeleri çalışan bağlılığı alanındaki çalışmalarıdır.

İç Müşteri Memnuniyeti araştırmalarında; araştırmanın kurumun ihtiyacına uygun olarak yapılandırılmasını, verinin analiz edilip raporlanmasını, aksiyon önerilerinin geliştirilmesini ve İç Müşteri Memnuniyetini Geliştirme Çalıştaylarını gerçekleştirir.

360 Derece Yetkinlik değerlendirme projelerini; kurum kültürüne ve ihtiyaca uygun yetkinliklerin tanımlanması, araştırmanın yapılandırılması, verinin analiz edilip raporlanması, değerlendirilen kişilerle geribildirim seanslarının gerçekleştirilmesi kapsamıyla yürütür.

Kurumların ihtiyacına özel, farklı konulardaki çalışan araştırmalarının yapılandırılmasına yönelik çalışmaları da yönetir.

2012 yılında; Bahçeşehir Üniversitesi’nin, 182 saatlik, Uluslararası Kariyer Geliştirme Danışmanlığı (GCDF-Global Career Development Facilitator) programını tamamlayan Zehra Altın Koç; Bütünleşik İnsan Kaynakları Sistemi, Süreç Yönetimi, Yeniden Yapılanma, Kariyer Geliştirme konularında da çalışmalar yürütmektedir.

Kalitatif Araştırma
Pin Araştırma Haberler Tüm Haberler